Huvitav teada

Mis on bambus ja miks eelistada bambusest tooteid?

Posted On november 12, 2015 at 7:03 p.l. by / No Comments

Bambus Glestina OÜ

Bambused on kõige kiiremini kasvavad puittaimed maailmas: kasvukiirus võib ulatuda kuni 1 meeter päevas. Bambuse liike on rohkem kui 1000 ja nende kasv on ka liigiti erinev. On olemas 2cm pikkuseid taimi kui ka 40 meetri pikkusi puid.

Kasvav bambus parandab mulla kvaliteeti ja aitab taastada mulda. Bambuse juurestik hoiab mulla koos, takistab mulla erosiooni ning säilitab veekeskkonda.

National Geographicu toimetaja Luis Marden on rääkinud loo, kuidas üks insener Washingtonist, kes kasvatab oma mitmekorruselise maja trepikojas bambuseid, jälgib nende kasvu: ”Me mõõdame õhtu alguses sõpradega uued taimed üle ja alustame siis bridzhiõhtut, kui oleme lõpetanud, vaatame, mitu sentimeetrit me mänginud oleme, tavaliselt umbes 4 cm,” kinnitab ta.

Bambuse tänuväärt omadus ongi see, et ta saab küpseks mõne aastaga, mõned liigid saavutavad oma tugevuse ja küpsuse juba 60–90 päevaga.

Kas bambus on puu või rohttaim? Paljud inimesed arvavad, et bambus on maailma suurim rohttaim, kuid kahjuks ei ole see õige. Bambused on küll kõik kõrrelised, aga enamus neist on puud.

Bambus on kõige hilisem taimne kangamaterjal.

Võib öelda, et bambus on 21. sajandi tekstiilmaterjal.

Kangatööstuses peetakse bambust väga loodussõbralikuks tooraineks, sest ta kasvab kiiresti ja loomulikult ilma pestitsiidide, herbitsiidide ja väetisteta.

 

Tekstiili valmistamiseks kasutatakse bambuse lehti ja säsi. Bambusest on võimalik kiude saada kahel viisil; mõlemad on välja töötatud Hiinas. On olemas loodusliku bambuse kiud (tuntud ka kui originaal bambusest fiiber) ja bambusviskoos (regenereeritud kui tsellulooskiud).

Miks eelistada bambusest tooteid?

  • Bambusriided (nii mehaaniliselt kui keemiliselt toodetud) on 100% biolagunevad.
  • Bambuskangas on imeliselt pehme, sile, hästi hingav, kerge ja vastupidav.
  • Bambuskangas aitab hoida nahka kuivana, imab puuvillast 3 korda paremini niiskust.
  • Reguleerib kehatemperatuuri – suvel palavaga jahutab ja talvel külmaga annab sooja juurde.
  • väidetakse, et bambuskangas omab antibakteriaalset toimet ja ei tekita allergiat.

Tekstiilitööstuses valmistatakse bambusviskoosist aluspesu, sokke, retuuse, rätikuid, voodipesu, samuti toodetakse spordiriideid.

Vaata meie tootevalikut siit;Bambusrätikud

 

 

 

Lisa kommentaar